„EKO CZAR” – spektakl teatralny o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem multimediów
Trwają próby do spektaklu „EKO CZAR”. Przedstawienie powstaje w ramach projektu pn. spektakl teatralny o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem multimediów.
Przedsięwzięcie dotyczy realizacji spektaklu z udziałem dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia w Domu Kultury „Borki”. Jest to autorskie przedstawienie teatralne z oryginalnym scenariuszem i reżyserowane przez instruktora zajęć teatralnych DK. W spektaklu będą wykorzystane rozwiązania multimedialne m.in. jako elementy scenografii. Podczas przygotowań do spektaklu zostaną przeprowadzone warsztaty aktorskie i ekologiczne w systemie hybrydowym. Celem projektu jest rozwój umiejętności aktorskich i scenicznych dzieci i młodzieży oraz podniesienie świadomości ekologicznej.
Przedsięwzięcie jest współfinasowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
grupa teatralna na wycieczce do łódzkiego teatru na spektakl muzyczny
Program rządowy Infrastruktura Domów Kultury
Dom Kultury Borki w ramach programu rządowego Infrastruktura domów kultury
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w okresie od 01.03.2024 r. do 30.11.2024 r. realizował zadanie pn.: Wyposażenie dla Domu Kultury Borki.
W ramach realizacji zadania Dom Kultury Borki zakupił na potrzeby instytucji sprzęt oświetleniowy, nagłośnieniowy, multimedialny, sceniczny oraz wyposażenie uzupełniające.
Dzięki realizacji zadania podnieśliśmy jakość oferty instytucji z zakresu edukacji kulturalnej poprzez udostępnienie nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach zadania. Stworzyliśmy możliwości realizacji nowych typów wydarzeń wspierających ruch amatorski i grupy nieformalne oraz osoby indywidualne chcące rozwijać soje inicjatywy i talenty dzięki zakupionemu sprzętowi łatwiej jest realizować swoje pomysły np. z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (np. przedstawienia muzyczne, teatralne). Poszerzyliśmy naszą ofertę edukacji artystycznej poprzez wprowadzenie zajęć on-line w tym konsultacje z ekspertami np. przy realizacji warsztatów teatralnych, czy w formie realizacji wycieczek wirtualnych do muzeów w Polsce i za granicą podczas zajęć nauki rysunku. Zakupiony sprzęt polepszył warunki pracy instruktorów, uczestników i obsługi technicznej instytucji, podnieśliśmy standardy techniczne DKB oraz umożliwiło nam to zwiększenie atrakcyjności całej instytucji.
Zakupiony sprzęt wykorzystaliśmy przy realizacji miedzy innymi: Koncertów „Strachy, straszki” „Niepodległa, niepokorna”, warsztaty teatralne, zajęcia nauki rysunku, koncert świątecznego, prób do spektaklu „Eko czar” itp.